Blog

Rozwój firmy IT – sukces i bezpieczeństwo

Spis treści

Odpowiedzialność za przedsiębiorstwo, jego rozwój i sukcesy, dbanie o pracowników, sprawowanie pieczy nad bezpieczeństwem firmy – wszystko to w dużej mierze należy do obowiązków prezesa. Funkcja zarządcza jest trudna, wymagająca. Jednocześnie generuje mnóstwo profitów i daje satysfakcję, o którą trudno gdziekolwiek indziej. Jednym z najbardziej palących problemów dla każdego odpowiedzialnego CEO jest połączenie kompleksowego zabezpieczenia firmy z jednoczesną dbałością o jej finanse.  

Zarządzanie w firmie IT – wyzwania

Stały rozwój firmy i generowanie zysków należy do priorytetów każdego, kto pełni funkcje zarządcze. Przyjmowanie różnorodnych kontraktów i realizowanie ich, a jednocześnie dbanie o ekspansję przedsiębiorstwa na nowe rynki – wszystko to wymaga szerokiej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.  

Szczególnie wymagająca w tym zakresie jest branża IT. Tutaj – na styku technologii i zarządzania – rodzą się trudności nieznane w innych sektorach rynku. Tym bardziej istotna jest eksperckość w zarządzaniu.  

Ryzyka w sektorze IT

Przez lata obsługi ubezpieczeniowej branży IT nauczyliśmy się, co jest naprawdę istotne z punktu widzenia prowadzenia takiej firmy i zarządzania nią. Ryzyka, z którymi stykają się firmy IT są bardzo odmienne. Wy o tym wiecie, my o tym wiemy. 

Polisa ubezpieczeniowa jest świetnym sposobem na ochronę firmy i jej finansów przed potencjalnymi roszczeniami, ale często należy również do wymogów zawartych w umowie przez kontrahenta. Bez niej ani rusz. Czasami wiedza i know-how branżowe nie wystarczą. Wtedy przyda się zaufany partner do współpracy w zakresie bezpieczeństwa.  

Zaufany partner dla twojej firmy

Każdy przypadek wymogów kontraktowych jest inny. Ale łączy je jedno – obowiązek zadbania nie tylko o zakres polisy, ale również o jej cenę. Nasze doświadczenia pokazują, że można połączyć te dwie rzeczy – maksymalne możliwe zabezpieczenie firmy czy projektu z atrakcyjnym kosztem polisy. 

Jak wiadomo dbanie o koszty prowadzenia działalności jest jednym z elementów zarządzania, o którym nie można zapomnieć – niezależnie od tego, jaki dochód generuje firma. Zadaniem odpowiedzialnego CEO jest zapewnianie swojemu przedsiębiorstwu optymalnych warunków do rozwoju.  

A troska o finanse firmy to nie tylko optymalizowanie codziennych kosztów, ale też tych cyklicznych, które rokrocznie pochłaniają jakąś część budżetu. Jednym z takich kosztów jest właśnie ubezpieczenie. 

Zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego właśnie od lat stosujemy autorski system analizy ryzyka i oceny ubezpieczeniowej firm IT. Nasz zespół ekspertów doświadczonych w obsłudze firm z tego sektora potrafi dostarczyć najwyższą jakość, jednocześnie negocjując stawki z ubezpieczycielami tak, by zadbać o możliwie niską składkę.  

DOWIEDZ SIĘ

Jak ubezpieczyć skomplikowane ryzyko - i zrobić to dobrze

Międzynarodowa współpraca

Dla naszych klientów IT robiliśmy już rzeczy “niemożliwe” – badanie zagranicznych rynków jest dla nas standardem. Na stałe współpracujemy z londyńskim rynkiem Lloyd’s. Na podstawie wieloletniego doświadczenia i eksperckiej wiedzy wypracowaliśmy partnerskie relacje zarówno z naszymi partnerami, jak i klientami. Tak, byś ty mógł skupić się na tym, na czym znasz się lepiej – zarządzaniu firmą. A my zajmiemy się bezpieczeństwem. 

Jakub Mucha

Jakub Mucha

Founder i CEO w IBU

Spędził setki godzin na rozmowach z branżą budowlaną, projektową i IT. Doświadczony broker o szerokiej, specjalistycznej wiedzy.

W ubezpieczeniach od 17 lat.

Odwiedź profil na LinkedIn

Może zainteresuje

Cię także: