Jeżeli w Twojej firmie: 

  • Nie funkcjonuje program ubezpieczeń zdrowotnych lub jest on niewystarczający.
  • Poziom świadczonych usług ostatnio się obniżył (wydłużył się czas oczekiwania na usługę, zmniejszyła się liczba dostępnych placówek, występują problemy z realizacją usług).
  • Chcesz sprawdzić rynek i zobaczyć, czy aktualne ubezpieczenie jest najlepszym możliwym wyborem.
  • Nie ma możliwości objęcia ochroną ubezpieczeniową partnerów oraz dzieci pracowników.
  • Zwiększyło się zatrudnienie i zastanawiasz się, czy istnieje możliwość dodania kolejnego wariantu ubezpieczenia lub poprawy zakresu.
  • Pracownicy pracują zdalnie z daleka od siedziby firmy, a aktualny dostawca usług medycznych nie dysponuje szeroką siecią placówek, co wydłuża czas absencji w pracy w przypadku chęci skorzystania z usługi.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia gwarancję szybkiego, bezgotówkowego i efektywnego dostępu do opieki medycznej. Bezproblemowy dostęp do wielu lekarzy specjalistów oraz możliwość skorzystania z różnych badań diagnostycznych to niewątpliwie ogromna oszczędność czasu i komfort psychiczny w przypadku choroby czy nieszczęśliwego wypadku.

Wysoka jakość świadczeń, dostęp do nowoczesnego sprzętu, brak kolejek do lekarzy – to tylko niektóre z wielu zalet posiadania tego rodzaju ubezpieczenia.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie zdrowotne?

Dostęp do profilaktyki zdrowotnej

Dzięki corocznym przeglądom stanu zdrowia (m.in. wady wzroku, wady postawy, walka z rakiem itp.), pracownicy wcześniej dowiadują się o pojawiających się problemach zdrowotnych. Wcześniejsza diagnoza to większa szansa powrotu do zdrowia.

Szybki dostęp do specjalistów

Dostawcy usług medycznych przeważnie gwarantują dostęp do lekarzy w ciągu kilku dni. W przypadku chęci skorzystania z usług NFZ zdarza się, że czas oczekiwania na wizytę wynosi ponad 12 miesięcy. Im szybciej odbędzie się wizyta, tym większa szansa na uniknięcie długotrwałej absencji pracownika.

Usługa blisko pracy i miejsca zamieszkania

Dostawcy usług medycznych mają bardzo rozbudowaną sieć placówek współpracujących. Ogranicza to czas absencji pracownika w pracy, a także czas jaki pracownik przeznacza na korzystanie z usług medycznych poza pracą.

Zakres skrojony na wymiar

Program ubezpieczeń zdrowotnych jest dostosowywany do potrzeb i budżetu firmy. Zakres opieki medycznej może obejmować m.in.: rehabilitację, wizyty domowe, konsultacje psychologiczne, stomatologię czy też zostać rozszerzony o chirurgię jednego dnia.

Porozmawiaj z nami i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Jaki jest koszt pakietów medycznych?

Koszt pakietów indywidualnych zaczyna się od ok. 35 zł za pracownika miesięcznie, jednak opieka medyczna, która stanowi realną wartość to koszt od ok. 70 zł miesięcznie.

Koszt pakietu partnerskiego (objętym pakietem jest pracownik oraz małżonek/partner lub dziecko) to mniej więcej dwukrotność kosztu pakietu indywidualnego.

Bez względu na liczbę dzieci koszt pakietu rodzinnego (w skład którego wchodzi oprócz pracownika także małżonek/partner oraz wszystkie dzieci) to mniej więcej trzykrotność kosztu pakietu indywidualnego.

Pracodawca może finansować część lub całość pakietu pracownika. Pracodawca pokrywa koszt w zakresie Medycyny Pracy.

Chciałbyś wiedzieć

Czy warto zmienić dostawcę usług medycznych?

Jak wygląda nasz proces?

1.

Analiza obecnej sytuacji

Kompleksowo przeanalizujemy zapotrzebowanie Twoich pracowników. Na podstawie krótkiej ankiety i rozmowy ustalimy optymalny zakres ubezpieczenia.

2.

Pozyskanie ofert

Pozyskamy oferty z rynku, wynegocjujemy ich zakres zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Zapytania wysyłamy do 13 największych dostawców w Polsce.

3.

Porównanie ofert

Otrzymane oferty szczegółowo przeanalizujemy (sprawdzamy ponad 80 elementów w każdej ofercie). Wynegocjujemy ich najlepsze możliwe warianty i wskażemy 2 lub 3 propozycje najlepiej spełniające Twoje oczekiwania.

4.

Finalizacja

Zorganizujemy spotkanie z Tobą i z Twoimi pracownikami. Wyjaśnimy wątpliwości, odpowiemy na wszystkie pytania, aby mieć pewność, że dane rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w tym przypadku.

5.

Wsparcie przy wdrożeniu programu

Pomożemy przy gromadzeniu dokumentacji niezbędnej do uruchomienia programu. Będziemy wspierać w obsłudze systemu IT. Zajmiemy się prawidłowym i terminowym zakończeniem umowy u dotychczasowego dostawcy.

6.

Obsługa trwającego programu

Będziemy doradzać w trakcie trwania programu. Pomożemy w likwidacji skomplikowanych szkód. Systematycznie monitorujemy rynek, dzięki czemu możemy dostarczać najbardziej aktualną wiedzę w tym temacie.

POTRZEBUJESZ WSPARCIA WE WDROŻENIU PROGRAMU OPIEKI MEDYCZNEJ W SWOJEJ FIRMIE?

A może program, który posiadasz, nie jest dopasowany do potrzeb Twoich pracowników?

Poznaj inne produkty dla Twojej firmy