Blog

Blog

Współpraca z SoDa

Chcielibyśmy z dumą poinformować, iż jesteśmy jedynym partnerem SODA – Software Development Association Poland w zakresie ubezpieczeń! Jest to renomowane, największe stowarzyszenie firm z branży IT na terenie naszego kraju. Głównym celem SoDa jest połączenie różnego rodzaju przedsiębiorstw z branży oraz zagwarantowanie wszelkich niezbędnych narzędzi wszystkim ich członkom. Firma IBU dołączyła do grona partnerów SoDa […]


10.11.2020

Zobacz
Ubezpieczenie w branży IT – pytania i odpowiedzi cz.4

W ostatniej części odpowiedzi na pytania naszych klientów rozwiniemy wątek związany z formą zatrudnienia informatyków i jej wpływ na ubezpieczenie OC zawodowe. Wyjaśnimy, jakie ma to znaczenie dla warunków i ceny polisy, a także jak wygląda ta kwestia z perspektywy freelancera i pracodawcy.


29.04.2020

Zobacz
Ubezpieczenie w branży IT – pytania i odpowiedzi cz.3

W dzisiejszym wpisie kontynuującym cykl odpowiedzi na Państwa pytania rozwiniemy wątek istotnych elementów, na które musimy zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia OC. Wyszczególnimy tzw. haczyki, czyli zapiski w umowie, które mogą przyczynić się do zmniejszenia jej skuteczności.


17.04.2020

Zobacz
Ubezpieczenie w branży IT – pytania i odpowiedzi cz.2

W pytaniach od klientów pojawiła się często wątpliwość czy polisa OC zawodowego w branży IT jest im właściwe potrzebna. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie, opisując zakres ochrony polisy OC zawodowego oraz jej rodzaje. Wskażemy, na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy, wyszczególniając także różnice wynikające z formy zatrudnienia.


23.03.2020

Zobacz
Ubezpieczenie w branży IT – pytania i odpowiedzi cz.1

W związku z dużą ilością pytań od naszych klientów dotyczących ubezpieczeń w branży IT zdecydowaliśmy się na wytypowanie kilku z nich i udzielenie Państwu rzeczowych odpowiedzi. Ze względu na obszerność powstałego materiału podzieliliśmy go na cztery części, opisujące różne aspekty ubezpieczenia w branży IT.


13.03.2020

Zobacz
koszt ochrony prawnej Ubezpieczenie OC zawodowe a koszty obrony prawnej

Czy wiesz, że ustalenie przyczyny oraz zasadności i wysokości roszczenia w przypadku firm z branży IT może trwać nawet kilka lat?


18.02.2020

Zobacz
Infinity Brokerzy Ubezpieczeniowi wystąpili w roli eksperta w temacie ubezpieczenia OC dla branży IT

Ukazał się artykuł w którym wypowiadamy się na temat ubezpieczenia dla branży IT, artykuł do przeczytania pod linkiem: https://www.pb.pl/oc-dostepne-tak-ze-dla-malych-firm-it-858427


27.11.2019

Zobacz