Oferta dla branży IT

Świadczymy kompleksową obsługę w zakresie ubezpieczeń dla branży IT

Skorzystaj z naszego doświadczenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego biznesu

Nasza spółka od 2012 roku pracuje dla klientów o zróżnicowanym profilu działalności IT ze szczególnym uwzględnieniem spółek software house. Obsługujemy spółki o wielkości od kilku do kilkuset milionów złotych generowanego obrotu. Jesteśmy wyłącznym partnerem SODA – Software Development Association Poland w zakresie ubezpieczeń. Jest to renomowane, największe stowarzyszenie firm z branży IT na terenie naszego kraju.

Z wieloma klientami zbudowaliśmy silne i długotrwałe relacje biznesowe. Obsługujemy w ramach stałej współpracy blisko 300 klientów IT z całej Polski.

Posiadamy praktyczne doświadczenie we wspieraniu spółek IT od momentu oceny ryzyka po wypłatę odszkodowania.

Szukasz brokera ubezpieczeniowego, który będzie rozumiał branżę IT?

Jesteśmy brokerem, który ma obecnie największy pod względem liczby klientów portfel w zakresie ubezpieczenia OC zawodowego (Professional Indemnity) dla branży IT. Setki godzin poświęconych na rozmowy z naszymi klientami pozwoliły nam dobrze poznać wyzwania, z jakimi mierzy się branża. Rozumiemy specyfikę ich działania. Tę wiedzę wykorzystujemy w trakcie rozmów z ubezpieczycielami, m.in. podczas negocjacji warunków ubezpieczenia dla naszych klientów.

Wiemy, jak zaprezentować ubezpieczycielowi ryzyko, na co należy zwrócić uwagę. Dlatego wspólnie z klientami omawiamy pytania we wniosku ubezpieczeniowym, który ma kluczowe znaczenie przy ocenie ryzyka przez ubezpieczyciela (w tym jeśli chodzi o cenę i warunki ubezpieczenia).

Obsługujemy kompleksowo klientów, będących wykonawcami (generalnymi wykonawcami, podwykonawcami) największych korporacji IT na świecie (np. Google).

+ 300

Liczba spółek IT, z którymi aktywnie współpracujemy

+ 1650

Liczba ofert OC zawodowego IT, które to tej pory przeanalizowaliśmy

6

Liczba naszych licencjonowanych brokerów, którzy są wyspecjalizowani w ubezpieczeniu spółek IT

20 mln zł

Wysokość największego roszczenia, które likwidowaliśmy z polisy OC zawodowej IT naszego klienta

Jeżeli znajdujesz się obecnie w jednej bądź wielu z tych sytuacji:

 • Podpisanie umowy z kontrahentem uzależnione jest od posiadania odpowiedniego ubezpieczenia (OC zawodowego i nie tylko).
 • Twoja obecna polisa nie spełnia wymogów nowego kontrahenta.
 • Aktualny limit odpowiedzialności w Twojej polisie jest niewystarczający, a ubezpieczyciel nie jest w stanie zaoferować wyższych limitów.
 • Otrzymałeś od kontrahenta wymogi dotyczące ubezpieczeń, ale nie potrafisz zweryfikować czy Twoja obecna polisa je spełnia.
 • Skala Twojej działalności jest już na tyle duża, że posiadanie ubezpieczenia stało się wymogiem zarówno zewnętrznym (ze strony kontrahentów), jak i wewnętrznym (wymóg zarządu).
 • Rozpoczynasz nowy projekt i obawiasz się ryzyka związanego z jego realizacją.
 • Zastanawiasz się, czy Twoja polisa posiada konkurencyjne warunki pod względem zakresu ochrony oraz pod względem finansowym (wysokość składki).
 • Nie masz czasu na samodzielne poszukiwanie ofert oraz wypełnianie wielu wniosków na różnych wzorach (my stworzyliśmy jeden autorski wniosek na ubezpieczenie OC zawodowe dla IT akceptowany przez wszystkich ubezpieczycieli oferujących produkt w Polsce).
 • Oczekujesz wsparcia zarówno podczas szukania odpowiednich ofert, porównania zakresu ochrony u różnych ubezpieczycieli, negocjacji warunków oraz przy wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.
 • Oczekujesz pomocy podczas likwidacji szkód.
 • Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym w Twojej firmie, wynikającym z podpisywanych umów i realizowanych projektów.
 • Zdałeś sobie sprawę z tego, że nie możesz być specjalistą w każdej dziedzinie i potrzebujesz wsparcia profesjonalistów w zakresie ubezpieczeń dla Twojej spółki.

dowiedz się

Jak możemy Ci pomóc

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • Przedstawimy Ci możliwe rozwiązania w zakresie ubezpieczenia Twojej firmy.
 • Zidentyfikujemy ryzyka występujące w Twojej firmie i na tej podstawie stworzymy mapę ryzyk, która wskaże sposoby na zabezpieczenie biznesu.
 • Przeprowadzimy audyt Twoich aktualnych polis, a jego wynik przedstawimy w zrozumiałej i przejrzystej formie.
 • Pomożemy ograniczyć Twoją odpowiedzialność już na etapie podpisywania umów z kontrahentami. Odpowiednio skonstruowana umowa oraz odpowiednia polisa zapewniają najkorzystniejszy efekt minimalizacji ryzyka.
 • Wypracujemy najbardziej optymalny program ubezpieczeniowy dla Twojej firmy i zadbamy o zarządzanie nim.
 • Będziemy Cię aktywnie wspierać podczas likwidacji szkód, które będą prowadzone przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Czym się wyróżniamy?

Specjalizacja w branży IT

Dzięki specjalizacji branżowej znamy potrzeby naszych klientów, realia biznesowe oraz podejście ubezpieczycieli do branży.

Wiedza

Nasze kompetencje zdobywaliśmy w różnorodnych środowiskach - także u ubezpieczycieli - dzięki czemu umiemy racjonalnie doradzać klientom.

Doświadczenie

Nasza spółka istnieje od ponad 10 lat, a jej pracownicy zdobywali doświadczenie u czołowych ubezpieczycieli w Polsce, jak również w innych kancelariach brokerskich.

Szybkość działania

W nagłych sytuacjach, dzięki wypracowanym relacjom z ubezpieczycielami, niejednokrotnie pozyskiwaliśmy oferty w ciągu 12 godzin - nawet na trudne zapytania.

Autorskie rozwiązania

Tworzymy autorskie rozwiązania, które w znacznym stopniu rozszerzają standardowy zakres ochrony.

Responsywność

W obsługę angażujemy osoby z kilku działów, dzięki czemu możemy szybko reagować na potrzeby naszych klientów.

Likwidacja szkód

Posiadamy doświadczenie w likwidacji szkód zarówno po stronie ubezpieczyciela, jak i brokera ubezpieczeniowego.

Nieszablonowe rozwiązania

Cechuje nas pragmatyzm oraz kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Mamy wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów, z jakimi mierzy się Twoja firma

Szukasz doradcy, który specjalizuje się w obsłudze podmiotów z branży IT?

Zostaw numer, oddzwonimy i sprawdzimy, czy nasze rozwiązania okażą się dobre w Twoim przypadku

Główne produkty oferowane dla branży IT