Blog

  • Strona główna
  • Blog
  • Case study, czyli jak ubezpieczyć skomplikowane ryzyko (i zrobić to dobrze)

Case study, czyli jak ubezpieczyć skomplikowane ryzyko (i zrobić to dobrze)

Problem

Jeden z naszych Klientów – duża firma z branży IT dostarczająca oprogramowanie dla instytucji bankowych – potrzebował polisy, która spełniłaby wymogi kontrahentów. Najszerszy wachlarz oczekiwań zaprezentował klient VIP. To pod ten kontrakt musieliśmy dopasować ofertę ubezpieczenia.

Wyzwanie - dobre ubezpieczenie IT

Wyzwaniem było nie tylko dopasowanie zakresu ubezpieczenia, ale w ogóle znalezienie oferty na polskim rynku. Zakres pracy naszego Klienta jest szeroki, a ryzyko duże. Firma zajmuje się m.in. tworzeniem core’owego systemu bankowego, obsługą od strony IT – łącznie z księgą główną.

Sprawdź naszą ofertę kierowaną do branży IT

Kierowani doświadczeniem już 4 miesiące przed zakończeniem okresu ubezpieczeniowego zaczęliśmy poszukiwania. Nasze podejrzenia były trafne – żaden z ubezpieczycieli w Polsce nie był w stanie zaproponować polisy.

Dowiedz się więcej
Najczęstsze błędy w polisach OC zawodowych dla IT

Rozwiązanie - dwie polisy IT do wyboru

W związku z problemami na polskim rynku postanowiliśmy poszerzyć nasze poszukiwania – nie tylko na Europę, a na cały świat. To praktyka, która jest dla nas standardem przy okazji bardziej wymagających ryzyk. Międzynarodowa analiza przyniosła oczekiwane efekty. Udało nam się pozyskać dwie oferty – jedną od ubezpieczyciela z Londynu, drugą od firmy zarejestrowanej na Bermudach. Obie były bardzo dobre, szerokie, spełniały wszystkie wymogi. Po dogłębnym zapoznaniu się z zapisami zarekomendowaliśmy naszemu Klientowi wybór oferty londyńskiej.

Wnioski

Nasza praca polega nie tylko na sprawdzeniu polskiego rynku i pozyskaniu z niego ofert ubezpieczeniowych dla naszych Klientów. Aktywnie angażujemy się w pracę nad poprawą bezpieczeństwa w firmach naszych partnerów. Wychodzimy przed szereg – szukamy jeszcze lepszych sposobów na ochronę. Pracujemy z ubezpieczycielami spoza naszego kraju – choć nasza siedziba jest w Gdyni, to zasięg mamy ogólnoświatowy, co przynosi wymierne korzyści Klientom. Wiemy, co jest możliwe i dzięki temu dostarczamy najwyższą jakość. Międzynarodowe kontakty, wydeptane ścieżki i sprawne poruszanie się po światowym rynku sprawiają, że możemy oferować pomoc na każdym etapie pracy naszych Klientów.

SPRAWDŹ TEŻ: 5 kluczowych wyłączeń w OC zawodowym IT

Może zainteresuje

Cię także: