Blog

  • Strona główna
  • Blog
  • Software House. Obroty 200 mln PLN. Składka niższa o 25% – case study

Software House. Obroty 200 mln PLN. Składka niższa o 25% – case study

Problem

Duży Software House zatrudniający ponad 600 osób. Obroty firmy rzędu 200 mln PLN rocznie – ubezpieczony w dwóch różnych towarzystwach. Ryzyko, które za tym idzie to zawyżony koszt ubezpieczenia przy niepełnej ochronie rozproszonej na dwóch ubezpieczycieli.

Wyzwanie

Niedługo po pierwszym spotkaniu przedstawiliśmy klientowi zebrane przez nas wnioski. Przeprowadziliśmy analizę przedwdrożeniową. Jej efektem było zidentyfikowanie ryzyk, z którymi zmaga się klient. Podjęliśmy decyzję, by wysłać zapytania nie tylko do ubezpieczycieli w Polsce, ale również do naszych partnerów w Europie. Z uwagi na specyfikę podmiotu i wymogi kontrahentów wobec klienta było to rozwiązanie umożliwiające pozyskanie najlepszej ochrony. Otwierało to też możliwości negocjacyjne dotyczące kosztu ubezpieczenia i jego zakresu.

Rozwiązanie

Pozyskaliśmy trzy kompleksowe oferty, które odpowiadały w 100% na potrzeby klienta, o wymagania kontrahentów, a jednocześnie zabezpieczały wszystkie ryzyka.

Dzięki skutecznemu badaniu rynku, rzeczowej argumentacji i umiejętnym negocjacjom doprowadziliśmy do obniżenia składki za ubezpieczenie o około 25% przy znaczącym rozszerzeniu zakresu ochrony.

Szukasz zespołu, który pomoże Ci odnieść sukces?

Poznaj nas

Wnioski

Wypracowane przez lata partnerskie stosunki z ubezpieczycielami z całej Europy umożliwiają nam jeszcze efektywniejszą obsługę klientów. Łączymy je z szeroką wiedzą o know-how branży IT. Efektem jest często szerszy zakres ubezpieczenia przy niższym koszcie.

Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają na innowacyjną pracę i myślenie kreatywne.

Każdy klient ma inne potrzeby. W IBU potrafimy dopasować zakres współpracy do indywidualnych oczekiwań konkretnej firmy.

Potrzebujesz rozwiązania szytego na miarę?

Skontaktuj się z nami

Może zainteresuje

Cię także: