Branża IT

świadczymy kompleksową obsługę w zakresie ubezpieczeń dla branży IT

Nasza spółka od 2012 roku pracuje dla klientów o zróżnicowanym profilu działalności IT ze szczególnym uwzględnieniem spółek software house. Obsługujemy spółki o wielkości od kilku do kilkuset milionów złotych generowanego obrotu. Jesteśmy wyłącznym partnerem SODA – Software Development Association Poland w zakresie ubezpieczeń. Jest to renomowane, największe stowarzyszenie firm z branży IT na terenie naszego kraju.

Z wieloma klientami zbudowaliśmy silne i długotrwałe relacje biznesowe. Obsługujemy w ramach stałej współpracy ponad 200 klientów z całej Polski.
Posiadamy praktyczne doświadczenie we wspieraniu spółek IT od momentu oceny ryzyka po wypłatę odszkodowania.

Szukasz brokera ubezpieczeniowego, który będzie rozumiał branżę it?

Jesteśmy brokerem, który ma obecnie największy pod względem liczby klientów portfel w zakresie ubezpieczenia OC zawodowego dla branży IT (PI). Setki godzin poświęconych na rozmowy z naszymi klientami pozwoliły nam dobrze poznać wyzwania, z jakimi mierzy się branża. Rozumiemy specyfikę ich działania.

Tę wiedzę wykorzystujemy w trakcie rozmów z ubezpieczycielami, podczas negocjacji warunków ubezpieczenia dla naszych klientów. Wiemy, jak zaprezentować ubezpieczycielowi ryzyko, na co należy zwrócić uwagę – wspólnie omawiamy pozycje we wniosku ubezpieczeniowym (który ma kluczowe znaczenie przy ocenie ryzyka przez ubezpieczyciela, w tym cenie i warunkach ubezpieczenia). Więcej pisaliśmy o tym tutaj: KLIK

Obsługujemy kompleksowo klientów, będących wykonawcami (generalnymi wykonawcami, podwykonawcami) największych korporacji IT na świecie, np. Google.

+200

Liczba spółek IT,
z którymi aktywnie
współpracujemy

1150

Liczba ofert,
które to tej pory
przeanalizowaliśmy

6

Liczba naszych licencjonowanych
brokerów, którzy są wysoce
wyspecjalizowani
w ubezpieczeniu spółek IT.

200 mln zł

Wysokość największego
roszczenia, które likwidowaliśmy
z polisy OC zawodowej
IT naszego klienta.

Jeżeli znajdujesz się obecnie w jednej bądź wielu z poniższych sytuacji: 

 • Podpisanie umowy z kontrahentem uzależnione jest od posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.  
 • Twoja obecna polisa nie spełnia wymogów nowego kontrahenta (dowiedz się, na co szczególnie warto zwrócić uwagę w polisach OC dla IT: KLIK!
 • Aktualny limit odpowiedzialności w Twojej polisie jest niewystarczający, a ubezpieczyciel nie jest w stanie zaoferować wyższych limitów. 
 • Otrzymałeś od kontrahenta wymogi dotyczące ubezpieczeń, ale nie potrafisz zweryfikować czy Twoja obecna polisa je spełnia
 • Skala Twojej działalności jest już na tyle duża, że posiadanie ubezpieczenia stało się wymogiem zarówno zewnętrznym (ze strony kontrahentów), jak i wewnętrznym (wymóg zarządu)
 • Rozpoczynasz nowy projekt i obawiasz się ryzyka związanego z jego realizacją (poczytaj więcej, jak w praktyczny sposób można ograniczyć ryzyko: KLIK!
 • Zastanawiasz się, czy Twoja polisa posiada konkurencyjne warunki pod względem zakresu ochrony oraz pod względem finansowym (wysokość składki)
 • Nie masz czasu na samodzielne poszukiwanie ofert oraz wypełnianie wielu wniosków na różnych wzorach – my stworzyliśmy jeden autorski wniosek na ubezpieczenie OC zawodowe dla IT akceptowany przez wszystkich ubezpieczycieli oferujących produkt w Polsce
 • Oczekujesz wsparcia zarówno podczas szukania odpowiednich ofert, porównania zakresu ochrony u różnych ubezpieczycieli, negocjacji warunków oraz przy wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia
 • Oczekujesz pomocy podczas likwidacji szkód (poznaj historię największego roszczenia, które likwidowaliśmy z polisy OC zawodowej IT naszego klienta - KLIK!
 • Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym w Twojej firmie, wynikającym z podpisywanych umów i realizowanych projektów (dowiedz się wiecej o odpowiedzialności spółek IT w kontekście naruszenia ochrony własności intelektualnej: KLIK!
 • Potrzebujesz dodatkowego doradztwa w zakresie obniżenia ryzyka wynikającego z zarządzania spółką IT (dowiedz się więcej o ubezpieczeniach, które chronią majątek osobisty członków zarządu: KLIK!
 • Zdałeś sobie sprawę z tego, że nie możesz być specjalistą w każdej dziedzinie i potrzebujesz wsparcia profesjonalistów w zakresie ubezpieczeń dla Twojej spółki.

dowiedz się

jak możemy Ci pomóc

Co możemy dla Ciebie zrobić? 

 • Przedstawimy Ci możliwe rozwiązania w zakresie ubezpieczenia Twojej firmy -> produkty ubezpieczeniowe dla IT
 • Zidentyfikujemy i przeanalizujemy ryzyka występujące w Twojej firmie, a na tej podstawie stworzymy czytelną mapę ryzyk, która wskaże na możliwości z których można skorzystać, aby właściwie zabezpieczyć swój biznes
 • Przeprowadzimy audyt aktualnych polis w Twojej firmie, a jego wynik przedstawimy w zrozumiałej i przejrzystej formie
 • Pomożemy ograniczyć Twoją odpowiedzialność już na etapie podpisywania umów z kontrahentami. Odpowiednio skonstruowana umowa oraz odpowiednia polisa zapewniają najkorzystniejszy efekt minimalizacji ryzyka. 
 • Wypracujemy najbardziej optymalny program ubezpieczeniowy dla Twojej firmy i zadbamy o zarządzanie nim
 • Aktywnie będziemy Cię wspierać w zakresie likwidacji szkód prowadzone przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w likwidacji, także u ubezpieczycieli

Czym się wyróżniamy?

Specjalizacja w branży it

Znamy potrzeby naszych klientów, realia biznesowe oraz podejście ubezpieczycieli do branży

Doświadczenie

Nasze kompetencje i wiedzę o branży zdobywaliśmy w różnorodnych środowiskach - osoby w naszym zespole zdobywali swoje doświadczenie także u ubezpieczycieli - dzięki temu umiemy racjonalnie doradzać naszym klientom

Znajomość możliwości rynkowych

Dzięki dużej liczbie Klientów na bieżąco mamy możliwość weryfikowania rynku ubezpieczeniowego, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku ofert na tzw. „trudne ryzyka”

Szybkość działania

W nagłych sytuacjach dzięki wypracowanym relacjom z ubezpieczycielami, niejednokrotnie pozyskiwaliśmy oferty w ciągu 12 godz. Nawet na trudne i skomplikowane zapytania

Autorskie rozwiązania

Tworzymy autorskie rozwiązania, które w znacznym stopniu rozszerzają zakres ochrony

Responsywność

W obsługę angażujemy osoby z kilku działów, dzięki czemu możemy szybko reagować na potrzeby naszych klientów

Likwidacja szkód

Posiadamy doświadczenie w likwidacji szkód zdobywane u ubezpieczycieli, osoby z naszego zespołu mają doświadczenie w uzyskiwaniu milionowych odszkodowań (poznaj historię największego roszczenia, które likwidowaliśmy z polisy OC zawodowej IT naszego klienta

Nieszablonowe rozwiązania

Pragmatyzm oraz kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań.

Szukasz doradcy, który specjalizuje się obsłudze podmiotów z branży it?

Zostaw numer, oddzwonimy i sprawdzimy, czy nasze rozwiązania okażą się przydatne w Twoim przypadku.

Główne produkty oferowane dla branży IT