Blog

  • Strona główna
  • Blog
  • Webinar IBU dla IT: Wybór OC zawodowego. Analiza przedwdrożeniowa jako kluczowy element procesu zawierania polisy dla spółek IT

Webinar IBU dla IT: Wybór OC zawodowego. Analiza przedwdrożeniowa jako kluczowy element procesu zawierania polisy dla spółek IT

Ochrona w ramach polisy odpowiedzialności cywilnej dla branży technologicznej faktycznie powinna być dostosowana do zakresu działalności ubezpieczonego, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed roszczeniami osób trzecich związanych z wykonywaniem usług IT. Polisa OC zawodowego jest przeznaczona do ochrony spółki przed takimi roszczeniami.

Rzeczywiście, polisa to tylko potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia – integralnym dokumentem do polisy jest wniosek. To właśnie we wniosku wskazane są dane wpływające na faktycznie udzielaną przez ubezpieczyciela ochronę, a także na jego podstawie szacowany jest koszt polisy.

Jak zoptymalizować koszt ubezpieczenia?

Weryfikując rocznie setki wniosków o ubezpieczenie naszych klientów z branży IT, zauważyliśmy, że nawet co 2. uzupełniony wniosek wymagał wprowadzenia istotnych zmian, które ostatecznie miały wpływ, m.in., na:

  1. Kształt polisy – w tym wysokość sum ubezpieczenia i zakres udzielanej ochrony.
  2. Liczbę ofert uzyskanych z rynku.
  3. Koszt takiego ubezpieczenia – nierzadko oszczędności sięgają nawet 30-50% w porównaniu do wysokości dotychczasowej składki.

Wiedząc jak ubezpieczyciel podchodzi do ryzyka naszym zadaniem, jako ekspertów w tym zakresie, jest przyjrzeć się waszym usługom i działalności, którą realizujecie, a także doradzić możliwe rozwiązania już na etapie tworzenia wniosku i pierwszych rozmów z ubezpieczycielami.

 

Obejrzyj webinar!
Link znajdziesz tutaj!

Dlaczego warto się pojawić na webinarze?

Webinar, który odbył się 21 kwietnia (piątek) o godzinie 10:00 był solidną dawką wiedzy. Podzieliliśmy się z Wami naszym doświadczeniem i omówiliśmy m.in.:

  1. Dlaczego warto przed zawarciem polisy przeprowadzić analizę przedwdrożeniową i jakie niesie korzyści dla spółki IT.

  2. Wykażemy, że właściwie wypełniony wniosek ma wpływ na realne obniżenie kosztu ubezpieczenia.

  3. Pokażemy, jak właściwa prezentacja firmy skutkuje dostępnością ofert – a tym samym możliwością negocjacji warunków (w tym finansowych).

  4. Każdą naszą tezę poprzemy konkretnymi case’ami naszych klientów SH, które potwierdzą skuteczność takiego podejścia.

Będzie to doskonała okazja, aby zdobyć cenne informacje na temat ochrony ubezpieczeniowej dla spółek IT i dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść przeprowadzenie analizy przedwrożeniowej oraz właściwej prezentacji firmy przy negocjacjach. Zapraszamy do udziału!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru: Wybór OC zawodowego. Analiza przedwdrożeniowa

Webinar poprowadzili:

Jakub Mucha – CEO Infinity Brokerzy, broker ubezpieczeniowy od 14 lat,

oraz

Piotr Cholewczyński – Broker ubezpieczeniowy, w ubezpieczeniach od 12 lat, specjalizuje się w ubezpieczeniach OC i Cyber dla IT, ocenie ryzyka ubezpieczeniowego i likwidacji szkód.

Organizatorem wydarzenia jest SoDA.

Infinity Brokerzy Ubezpieczeniowi jest wyłącznym partnerem w zakresie ubezpieczeń stowarzyszenia zrzeszającego polskie software house’y – SoDA (Software Development Assosiaction Poland).

Wybór OC zawodowego dla IT

Obejrzyj nagranie webinaru

Link znajdziesz tutaj!

Może zainteresuje

Cię także: